PL DE DE

Kosmetyka pielęgnacyjna: Kosmetyka twarzy

Kosmetyka twarzy

Czy wiesz jaki masz rodzaj cery?

Warto być tego świadomą, by odpowiednio ją pielęgnować. Na nic zdadzą się sztuczki wizażysty tuż przed imprezą, ślubem, publicznym wystąpieniem, jeśli wcześniej nie zapewniłaś skórze odpowiedniej pielęgnacji.

Możesz mieć cerę normalną, suchą, tłustą lub mieszaną. Każdy z jej rodzajów może być jednocześnie skórą wrażliwą lub naczynkową, każdy reaguje inaczej na różne czynniki i każdy wymaga innej pielęgnacji.

Spróbuj sama określić rodzaj swojej cery, by nie kupować już więcej kosmetyków, które się do niej nie nadają, a często nawet jej szkodzą.

Cera normalna
- jest niestety rzadko spotykanym rodzajem skóry. Najczęściej mają ją małe dzieci. Szczęśliwe właścicielki cery normalnej nie mają żadnych problemów ze skórą. Ich cera jest gładka, lekko zaróżowiona, o jednobarwnym cielistym zabarwieniu, naturalnie napięta. Gdy jej dotykasz wydaje się miękka i delikatna. Nie wymaga silnej pielęgnacji.

Cera sucha
- szarawa, "papierowa", nie ma na niej rozszerzonych porów, lecz skłonna jest do uczuleń, zaczerwienień, plam w okolicy policzków. Bardzo często pojawiają się rozszerzone naczynka krwionośne. Po umyciu twarzy towarzyszy jej uczucie ściągnięcia i suchości - spowodowane cienkim płaszczem lipidowym. Jest dość cienka i wrażliwa, więc szybciej traci swoją elastyczność, łuszczy się. Skóra tego typu charakteryzuje się nieprawidłowym wydzielaniem sebum (substancja wydzielana przez gruczoły łojowe). Najszybciej się starzeje. Przy takiej cerze powinno się zwrócić szczególną uwagę na nawilżanie okolic oczu i ust, bo tu najczęściej tworzą się zmarszczki.

Cera mieszana
- cera mieszana jest połączeniem dwóch rodzajów skóry: suchej i tłustej. Charakteryzuje się tzw. strefą "T" - pas środkowy twarzy, czyli czoło, nos i broda mają cechy skóry tłustej, świecą się. Występują tu rozszerzone pory. Pojawiają się też krosty i zaskórniki. Boczne partie twarzy mają cechy skóry suchej - są gładkie, suche, mają tendencję do łuszczenia się. Pielęgnacja tego rodzaju cery nie jest już tak trudna jak kiedyś i dzięki nowoczesnym kosmetyką nie wymaga już postępowania tak jak z dwoma rodzajami cery.

Cera wrażliwa
- może być jednym z trzech rodzajów skóry (sucha, tłusta, mieszana). Jest bardzo podatna na uczulenia i podrażnienia. Spotyka się skórę wrażliwą nabytą lub uwarunkowaną genetycznie. Występuje ona częściej u osób, których reakcje skórne zależą od cyklu miesiączkowego i stanu emocjonalnego. Coraz więcej kobiet, zwłaszcza z wielkich miast, ma syndrom wrażliwca... W Europie to w sumie aż 2/3 kobiet w wieku od 20-50 lat. Skóra wrażliwa objawia się uczuciem swędzenia i pieczenia. Jest napięta, zaczerwieniona i sucha. Czasem pobolewa. Nie lubi wiatru, mrozu, wody, zmian temperatury. Na stres, wysiłek odpowiada czerwonymi wypiekami. Podobne dolegliwości wywołują pikantne potrawy, gorące jedzenie, mocna kawa i herbata, czekolada, dym z papierosów. Skóra źle toleruje kosmetyki.

Cera naczyniowa
- może być jednym z trzech rodzajów skóry (sucha, tłusta, mieszana). Najczęściej jest to skóra delikatna, cienka, wrażliwa. Charakteryzuje się kruchością i nadwrażliwością naczyń krwionośnych, co prowadzi do powstania trądziku różowatego. Czasem kruche naczynia włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi i w efekcie zaczynają pękać, pozostawiając na twarzy trwałe ślady, potocznie zwane pajączkami. Poza pielęgnacją dostosowaną do odpowiedniego typu skóry zwracamy uwagę na kosmetyki dla cery nadzwyczaj wrażliwej, naczynkowej, zawierające dużą ilość witaminy C - dla uszczelnienia naczyń krwionośnych.

Niezależnie od rodzaju cery w pewnym wieku zaczynają towarzyszyć nam problemy związane ze starzeniem się skóry. Prawdą jest, że na szybkość starzenia się uwarunkowaną genetycznie mamy niewielki wpływ, jednak możemy spowolnić ten proces przez właściwą pielęgnację oraz odpowiedni styl życia. Właściwie wtedy gdy Twoja skóra, zdradza pierwsze oznaki starzenia, wolniej się regeneruje, ma mniej blasku, jest szorstka i sucha to sygnał dla Ciebie.

Proponujemy następujące zabiegi na twarz:
» peeling kawitacyjny oraz zabiegi z użyciem ultradźwięków
» zabiegi złuszczające na bazie kwasów owocowych oraz peelingi kosmetyczne firmy Thalgo
» zabiegi nawilżające, odżywcze oraz przeciwzmarszczkowe firmy Neoderma
» masaże twarzy i dekoltu
» makijaż dzienny, wieczorowy, ślubny
» mikrodermabrazja
» mezoterapia
Gabinet

zobacz więcej

Kontakt

Gabinet Kosmetyczny "DOROTA"
ul. Mickiewicza 31
66-470 Kostrzyn nad Odrą

zobacz więcej

Szybki kontakt: (95) 752 52 45 +48 503 849 934