PL DE
DE

Medycyna estetyczna: Endermologia

Endermologia
Jeszcze przed około dwudziestoma laty tzw. „pomarańczowa skórka” występowała u co piątej kobiety po trzydziestce. Niestety z upływem czasu liczba ta ulegała zmianie i dziś już osiem na dziesięć pań skarży się na tę przykrą dolegliwość. Co gorsza, problem ten pojawia się u osób coraz młodszych. Mówiąc ogólnie, na skutek powiększenia objętości ciała - najczęściej w jego dolnej części - spowodowanego rozrostem komórek tłuszczowych, dochodzi do sytuacji, gdy powierzchnia skóry zaczyna wyglądać jak przysłowiowa skórka pomarańczy. Nierzadko też dotknięcie tych miejsc powoduje wyraźny ból. Niestety problemu nie da się zwalczyć podjęciem wysiłku fizycznego, gdyż te właśnie warstwy tłuszczowe są bardzo odporne nawet na intensywne i długotrwałe ćwiczenia fizyczne. Jeżeli nawet uda się na skutek naturalnych bądź inwazyjnych procesów usunąć pewne ilości tłuszczu, skóra i tak pozbawiona jest możliwości samoczynnego, elastycznego powrotu do poprzedniego stanu, czy też automatycznego przystosowania się do nowej, zmniejszonej objętości ciała, co niekiedy może nawet jeszcze pogorszyć jej stan.

Głównym problemem skóry objętej cellulitem jest zaburzenie mikrokrążenia. Przerośnięte komórki tłuszczowe uciskają światło naczynek krwionośnych i limfatycznych, które nie są w stanie doprowadzać składników odżywczych do komórek i uwalniać je od nagromadzonych toksyn. Stan ten systematycznie się pogarsza, z czasem prowadzi do zwłóknień i zmian nieodwracalnych. W związku z tym prawie wszystkie metody leczenia cellulitu z mniejszym lub z większym skutkiem stymulują unaczynnienie.

Jedyną metodą, której skuteczność w zwalczaniu cellulitu potwierdził FDA (Amerykański Urząd ds. Żywności i Lekarstw) jest metoda Endermologie® opatentowana w 1986 r. przez francuską firmę LPG® Systems. Polega ona na stosowaniu podciśnienia z równoczesnym precyzyjnym masażem mechanicznym. Do komory, w której występuje ciągłe bądź rytmiczne podciśnienie zasysana jest fałda skórna, która jest zawijana i rozwijana przez dwie elektrycznie napędzane rolki, masujące fałdę dzięki ruchowi obrotowemu a także przesuwaniu się względem siebie. Dzięki temu następuje odpowiadająca naturalnej mobilizacja tkanki łącznej, stymulacja wymiany komórkowej oraz eliminacja toksyn nagromadzonych w organizmie. Następuje również zmniejszenie retencji wody przez uaktywnienie układu żylnego i limfatycznego. Procesy takie wymagają oczywiście niezwykłej precyzji, dostosowanej do stanu tkanki. Zapewniona ona jest dzięki nowoczesnym, sterowanym komputerowo urządzeniu Cellu M6® KeyModule i firmy LPG.

Aparat Cellu M6® Keymodule i firmy oferuje estetyczne, terapeutyczne i sportowe zabiegi Endermologie® na ciało, twarz, szyję, dekolt i biust. Jest to jedyne urządzenie zdolne do kompleksowego leczenia tkanki łącznej. Różnorodność zastosowanych modułów zabiegowych pozwala dostosować terapię do odpowiednich schorzeń i partii ciała.

Prawdziwie rewolucyjny jest opracowany przez grupę specjalistów LPG® nowy protokół zabiegowy Lipomassage® wykonywany metodą Endermologie®. Lipomassage® zapewnia znakomite efekty nawet w przypadkach celullitu o różnym stopniu zaawansowania, a także otłuszczeń opornych na gimnastykę, jak i na dietę. Lipomassage® oznacza uzyskiwanie szybszych, lepiej zlokalizowanych rezultatów, osiąganych po ilości sesji mniejszej niż kiedykolwiek do tej pory (wystarczy jedynie 6-8 zabiegów). Zabiegi Lipomassage® zostały opracowane szczególnie z myślą o zwalczaniu opornego, zablokowanego tłuszczu, który zazwyczaj umiejscawia się w obszarze talii, bioder, ud i kolan (w tym tłuszcz komórek objętych cellulitem). Podczas gdy ćwiczenia fizyczne powodują spalanie kalorii w obszarach, gdzie w tkance tłuszczowej zmagazynowane jest najwięcej energii, Lipomassage® precyzyjnie wyszczupla obszary stwarzające problemy, odpowiednio modelując sylwetkę. Płaskie, obwisłe pośladki są unoszone, gdy usuwany jest otaczający je tłuszcz, a jednocześnie kształtowany jest krągły kontur pośladków i bioder.

Oprócz zabiegów terapeutycznych i estetycznych, Endermologia® znajduje swoje zastosowanie w terapii opóźniającej starzenie. Zmiany pojawiające się wraz z wiekiem: utrata napięcia i elastyczności skóry, zmarszczki, zmiany konturów są redukowane poprzez poprawę mikrokrążenia, przyspieszenie procesu regeneracyjnego naskórka, odbudowę struktury kolagenowej i elastyny. Seria zabiegów pozwala odzyskać skórze elastyczność, jędrność i piękny blask.

Endermologie® posiada udokumentowane naukowo osiągnięcia i w dodatku jako metoda absolutnie nieinwazyjna, pobudzająca naturalne procesy w organizmie, jest aktualnie bezsprzecznie uznawana za numer 1 na całym świecie.

Endermologie® jest również z powodzeniem wykorzystywana do wspomagania terapii w przypadku blizn, oparzeń, obrzęków, bólu kręgosłupa, rozstępów, żylaków, zapaleń stawów, likwidacji poduszeczek tłuszczowych, zmniejszania efektów starzenia na twarzy (podwójny podbródek, zmarszczki) oraz innych problemów dermatologicznych. Tak więc metoda Endermologie® w rękach doświadczonego terapeuty to nieocenione narzędzie w walce z różnymi patologiami tkanki łącznej, zarówno w obrębie ciała jak i twarzy, w terapii funkcjonalnej, drenażach i masażach sportowych.

- -
Gabinet

zobacz więcej

Kontakt

Gabinet Kosmetyczny "DOROTA"
ul. Mickiewicza 31
66-470 Kostrzyn nad Odrą

zobacz więcej

Szybki kontakt: (95) 752 52 45 +48 503 849 934